5 kart do kodowania napisów

Czy dzieci z Waszych grup (tych starszych) też uwielbiają odkrywać zakodowane obrazki? Nasze 6-latki za każdym razem robią to z wypiekami na twarzy! 🙂

Jesteśmy w domach, ale nauczycielki z naszego przedszkola zamieniły je w studia nagrań audio i wideo dla dzieci. Ja kręcę regularnie filmy, nawet zajęcia Metodą Dobrego Startu udaje mi się nagrywać. Ale bez dzieci to nie to samo!

Długo szukałam kart do kodowania, które nie dość, że można byłoby legalnie kopiować, ale również chciałam, żeby zawierały napisy, a nie obrazki. Po prostu nasze dzieci weszły już na wyższy poziom wtajemniczenia 🙂

Kart idealnych nie znalazłam, a właściwie takich z napisami nie znalazłam wcale 🙁 Dlatego też … zrobiłam je sama. Akurat rozmawiamy sobie o wiejskich zwierzętach dlatego też rozwiązania to nazwy zwierzaków.

W tym pliku NAPISY DO KODOWANIA znajdziecie 5 zagadek, które możecie rozwiązać samodzielnie, z dziećmi własnymi lub – UWAGA! – przesłać dzieciom w swoich grupach. Myślę, że nawet niektóre pierwszaki mogą być zadowolone z takiej zabawy.

Natomiast tutaj możecie pobrać ODPOWIEDZI DO KODOWANIA gdyby Wam coś nie poszło, albo gdybyście chcieli zapewnić dzieciom naprawdę samodzielną pracę i samodzielne jej sprawdzanie.

Mam nadzieję, że Wam się przyda, a dzieciom spodoba!

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.