Jak zrobić wielkanocny labirynt własnego pomysłu?

Przymusowa praca zdalna sprawiła, że zaczęłam tu umieszczać karty pracy z zadaniami. Zazwyczaj tego nie robię, bo wole podzielić się z Wami pomysłami na gry i zadania “bez drukarki”. Czas mamy nietypowy, a dzieci lubią labirynty, więc zdradzę Wam pomysł na ich proste wykonanie.

Oczywiście, można rysować na kartce, albo w Wordzie, ale tego sposobu nie polecam. O wiele szybciej i łatwiej będzie skorzystać z tego generatora labiryntów. Jest on darmowy i dostępny dla wszystkich, ale tylko do bezpłatnego użytku. Zatem większość z nas może go użyć 🙂 Jest to strona w języku angielskim, ale na tyle intuicyjna, że nawet bez znajomości tego języka, z pewnością sobie poradzicie. Wybieracie kształt, jaki będzie miał Wasz labirynt (okrągły, prostokątny, trójkątny lub sześciokątny), liczbę utrudnień, naciskacie “generate” i już! Jest labirynt, który można pobrać. Labirynt nie wygląda tak, jak sobie zaplanowaliście? Trzeba spróbować jeszcze raz!

W wersji najprostszej, to wystarczy. Ale karty powinny być jeszcze ładne 🙂 Ja swoje labirynty wklejam do programu Canva i korzystając z dostępnych tam (bezpłatnych! i legalnych!) elementów, ilustracji i wzorów, tworzę szablon karty. Zajmuje to dosłownie kilka minut. Warto spróbować!

Dzisiaj mam dla Was 4 karty z labiryntami do pobrania, na zachętę. Możecie je udostępniać swoim przedszkolakom, oczywiście z podaniem źródła 🙂 Zróbcie też koniecznie własne, to naprawdę proste!

Bawcie się dobrze!

E.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.