O MNIE

Nazywam się Ewa Janus, z wykształcenia, zamiłowania i praktyki jestem nauczycielką i edukatorką. Przez wiele lat byłam nauczycielką przedszkola, pedagożką, metodyczką, wicedyrektorką przedszkola, terapeutką pedagogiczną we własnej poradni p-p i człowiekiem renesansu 🙂 Nie powiedziałam w tej kwestii ostatniego słowa.

Obecnie prowadzę “Edukację z pomysłem”, wspieram rodziców i dzieci w edukacji domowej, prowadzę terapię pedagogiczną i wymyślam siebie na nowo. Prowadzę też szkolenia, webinary, warsztaty dla nauczycieli i rodziców.

Napisałam książkę: “Przedszkole z pomysłem. Plan daltoński krok po kroku”, z której możecie skorzystać, wprowadzając plan daltoński w przedszkolu, ale również w klasach 1-3 lub w świetlicy szkolnej.

Współpracuję z wydawnictwami i piszę scenariusze zajęć, wymyślam pomoce dla nauczycieli i gry dla dzieci. Współtworzyłam też podręczniki dla przedszkolaków i przewodniki metodyczne dla nauczycieli dla wydawnictwa WSiP.  “Plac zabaw” “Drużyna marzeń”

Chcę podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Blog ma być taka “myślodsiewnią”, jak w książkach o Harrym Potterze, stworzoną po to, by jaśniej myśleć, ale też miejscem, gdzie będziemy mogli wymieniać się pomysłami.                           

Jesteś moim gościem,
czuj się tutaj dobrze!

Zapraszam Was serdecznie.