O MNIE

Nazywam się Ewa Janus, jestem nauczycielką, przez wiele lat byłam pedagogiem, metodykiem i wicedyrektorem przedszkola w Warszawie. Prowadzę zajęcia grupowe z dziećmi, ale przede wszystkim indywidualną terapię pedagogiczną i terapię ręki.

Jestem edukatorką i konsultantką daltońską w Fundacji Plandaltoński.pl. Centrum Edukacji Daltońskiej. Prowadzę szkolenia i warsztaty dla nauczycieli, nie tylko z koncepcji planu daltońskiego.

Napisałam książkę: “Przedszkole z pomysłem. Plan daltoński krok po kroku”, z której możecie skorzystać, wprowadzając plan daltoński w przedszkolu.

Współpracuję z wydawnictwami i piszę scenariusze zajęć oraz wymyślam pomoce dla nauczycieli i gry dla dzieci. Współtworzyłam też podręcznik dla zerówek i przewodniki metodyczne dla nauczycieli dla wydawnictwa WSiP.   

Chcę podzielić się swoimi doświadczeniami i pomysłami. Blog ma być taka “myślodsiewnią”, jak w książkach o Harrym Potterze, stworzoną po to, by jaśniej myśleć, ale też miejscem, gdzie będziemy mogli wymieniać się pomysłami.                           

Zapraszam Was serdecznie.