Zadania na majówkę prosto z Canvy

Co robicie wówczas, gdy szukacie konkretnego zadania dla dzieci, a mimo wielu poszukiwań w niemal całym internecie, żadne dostępne pomoce nie spełniają Waszych oczekiwań? Rezygnujecie z poszukiwań i proponujecie dzieciom coś innego? Ja oczywiście biorę się z moim pomysłem za bary i próbuję stworzyć sama to, czego potrzebuję. Ba, ale jak to zrobić?

Kiedyś moim faworytem była strona https://www.picmonkey.com/, teraz korzystam z niej rzadziej, mimo ciekawych opcji, bo odkryłam Canvę. Ta strona jest bardzo funkcjonalna, napisana po polsku, i – co ważne, a nie wszyscy o tym wiedzą – wersja Canva dla Edukacji zawiera wiele elementów z wersji rozszerzonej i jest dostępna dla nauczycieli za darmo. Oczywiście dla tych nauczycieli, którzy chcą podzielić się z twórcami Canvy swoim dyplomem, aktem nadania awansu zawodowego lub legitymacją nauczycielską. Jeśli wyślecie skan jednego z tych dokumentów, po kilku dniach będziecie mieć uruchomioną wersję rozszerzoną serwisu. Ale wersja bezpłatna bez edukacji też daje wiele możliwości! Dzięki niej kilka lat temu stworzyłam piękną prezentację na egzamin na mianowanie.

Dzisiaj chciałam się z Wami podzielić dwoma zadaniami dla dzieci, które stworzyłam specjalnie z okazji majowych świąt. W Canvie zajęło mi to dosłownie kilka minut! Zadania są obmyślone tak, by dziecko mogło sprawdzić swoją pracę, dlatego na odwrocie są przykłady odpowiedzi. Wystarczy zalogować się na swoje konto w Canvie, wśród wielu propozycji szablonów wybrać “Arkusze” i już można przebierać w przepastnych zasobach szablonów i przykładów kart pracy językowych, matematycznych, quizów, rebusów, zadań grafomotorycznych i innych. Każdy z tych szablonów można dowolnie obrabiać i modyfikować, dostosowując do potrzeb dzieci w Waszej grupie. Co ważne – nasze projekty zapisują się automatycznie, więc nic nie zaginie w odmętach internetu.

Serdecznie polecam Wam poszukiwania własnych zadań w Canvie, zamieszczam obiecane majówkowe propozycje: matematyczne i językowe

Miłej majówki! Odpoczywajcie!

E.

4 thoughts on “Zadania na majówkę prosto z Canvy”

    1. Polecam poszukać jeszcze w większej liczbie opcji-naprawdę można znaleźć wiele ciekawych pomysłów.Opcja “canva dlaedukacji” daje bezpłatnie niemal te same funkcje,co płatna canva pro! Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.