5 pomysłów na to, co zrobić, gdy wino się skończy….

Dostałam pełną torbę korków od wina, za co bardzo dziękuję i już je powoli zużywam. Następne pomysły wkrótce, najwyżej trzeba będzie uzupełnić zbiory 🙂

KLOCKI – dzieci potrafią konstruować budowle i inne cudowne rzeczy ze wszystkiego. Korki – duże i małe, grube i chude – nadają się do tego doskonale. A po zbudowaniu Barbakanu – masażyk stóp 🙂

STEMPLE Z OZDOBNYCH GUZIKÓW Tak naprawdę jest nieskończona liczba możliwości stworzenia stempli, nie tylko z korków od wina. To Wy decydujecie, co zrobicie i jakie pieczątki akurat będą Wam potrzebne. Ja od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką wielu guzików. Zasoby własne (już nie wyrzucam żadnych ubrań z guzikami, wcześniej odcinam), rodzinne i empikowe. Dzieci uwielbiają się nimi bawić – klasyfikacja, mozaika itp. ale nie o guzikach miało być dzisiaj, tylko o stemplach. Potrzebujecie kilka minut i parę akcesoriów:

 • korki od wina – tyle, ile chcecie mieć różnych pieczątek
 • dowolne guziki 
 • klej – Wikol jest dobry, klej na gorąco wychodzi dziurkami od guzików
 • tusz lub farba z poduszeczką

MEDAL, WISIOREK lub MEDALION – wiele jest takich sytuacji, gdy chcecie dać dzieciom medale. I równie wiele takich, gdy to one chcą sobie te medale zrobić. Korki można też wykorzystać (ponieważ mają małą średnicę),  jako biżuterię. Doskonały, prosty i szybki do wykonania pomysł na zbliżający się Dzień Mamy. Co będzie nam potrzebne do stworzenia medalu/medalionu?

 • korki od wina
 • klej Wikol
 • farby, pędzelki
 • opcjonalnie – bezbarwny lakier np. do paznokci
 • nóż
 • drucik, kombinerki albo nożyczki (uda się, gdy jest cienki drucik)

STEMPLE Z RÓŻNYMI WZORAMI – najłatwiejsza (dla dorosłych) wersja tworzenia pieczątek. I jednocześnie najtrudniejsza dla dzieci, bo trzeba dość sprawnie operować nożem lub dłutkiem. Ja próbowałam robić je z dziećmi z zerówki, dzieci były zadowolone, a o to chyba chodzi! Oczywiście możecie też zrobić dzieciom niespodziankę i w pocie czoła stworzyć piękne stemple specjalnie dla nich. 

 • korki od wina
 • nóż, nożyczki, dłutko, młotek
 • farba lub tusz na poduszeczce
 • mazak

PIONKI DO GRY – z pewnością dzieci w Waszych grupach tworzą własne gry planszowe. Zarówno na zajęciach matematycznych, jak i poza nimi, dzieciaki bardzo to lubią. Można z tej okazji stworzyć piękne pionki z korków. Oczywiście można do nich dorysować plansze  typowych, znanych gier np. “Chińczyka” (malujecie 4 zestawy korków w różnych kolorach) albo “Kółko i krzyżyk” (dwa różne zestawy korków). Możecie też zagrać w SUDOKU, inspirując się np. moimi wcześniejszymi pomysłami – WALENTYNKOWE SUDOKU I SUDOKU Z NAKRĘTEK

A czy Wy macie jakieś własne pomysły na wykorzystanie korków?Podzielcie się w komentarzach i zainspirujcie nas wiosennie! 

Bawcie się dobrze, pozdrawiam ciepło,

E,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *